| Raul01 a întrebat:

Port un numar prea mare la picior pentru varsta si inaltimea mea? Am 1.85, 14 ani si marimea 46

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sotul meu, la varsta ta, purta 46 si avea 1, 83. Acum are 1, 88 si poarta 48. Singura problema reala este ca isi gaseste foarte greu pantofi si cei pe care ii gaseste nu sunt intotdeauna frumosi (a avut niste pantofi de mire la care nici nu vreau sa ma gandesc).

| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca la inaltimea ta este ok.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Esti inalt si probabil ca o sa mai cresti! La aceasta inaltime este normal! Doar ca o sa ai probleme in gasirea incaltamintei pe piata! Pe viitor, insa acest lucru s-ar putea sa-ti foloseasca in relatia cu fetele! Ca se spune (prin popor) ca cine are laba piciorului mare, este dotat...sexual direct proportional!

| Bibuu09 a răspuns:

46? da gasesti pantofi la asa marime:o? am un coleg in clasa de 13 ani care poarta 42 si are 1.96 oricum bine ca nu esti miclaughing

| Ochiialbastrii a răspuns:

La 14 ani 1. 85? esti destul de inalt :o si marimea 46? fratele meu care are 19 ani si inaltimea 1. 93 poarta 43-44... mie mi se pare foarte mult marimea 46...

| Sill a răspuns:

Am 13 ani 1. 85 si 45 eu zic ca nu-i mare

| aNonim_4610 a răspuns:

Stai fara griji, marimea la picior nu o sa mai cresca cred. te maturizezi

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Mai nu conteaza asta ci cum te-a lasat d-zeu.nu trebuie sa bagi in seama daca altii te iau in ras.asa esti uh nu ai ce sa schimbi.

| Anapoda a răspuns:

Mda putin cam dezvoltat la varsta tawinkingse mai intampla! ai grija de u

| Mihai7best a răspuns:

Este la Bega Timisoara la juniori unul Nenad la 14 ani avea 1. 96 si marimea pe la 45-46 deci nu esti singur caz mai deosebit stai calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

What? eu am 19 ani tot cam 1, 85 si port 40...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte inalt si avandu-ti in vedere inaltimea, nu e mult. Oricum, de acum nu vei mai creste, foarte mult in picior(exista posibilitatea sa nu mai cresti chiar deloc in picior).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce eu am 13 ani 1, 70 si port 46 la picior

| scrilex a răspuns:

Eu am 1, 82 16 ani aproape si port 47-48laughingdaca ceilalti rad de tine fa ca mine... spune-le ca marimea picioarelor e direct proportionala cu...alte extremitati

| Claudiu_6798 a răspuns:

Pai bucurate ca ai piciorul mare, ca eu am 13 ani si port 38... e o marime normala pentru varsta mea dar tinand cont ca aia din clasa de la mine au piciorul mare...mai bine bucurate! nu o sa mai cresti