| Sara2 a întrebat:

Postul intermitent 8/16 are efect în procesul de slăbire dacă una din mese mănânci fix ce poftește sufletul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, fix, dar puțin.

| Hammurabi a răspuns:

În procesul de slăbire, mai important e cât mănânci, nu neapărat ce mănânci.
Bine, presupun că nu te apuci să mănânci prăjituri, torturi, ciocolată sau alte chestii "interzise".

| RAY a răspuns:

Daca bag azi o viva voi slabi 1000 de calorii, bag 7 zile slabesc un kg, pana cand scade rata metabolica, bag o viva la 500 calori, slabesc tot un kg si tot asa, pana bag 250 calori pe zi si tot asa pana ajung la 100 de calori, voi deveni balerina, voi muri de la deficienta nutritionala, diabet

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu 1,60/85 de kg =1700 calori rata metabolica, efort zilnic 300 de calorii