| aimullah123 a întrebat:

Pot lua lecitina+ginkgo de la doppel herz si neuromultivit cu antidepresivul Cipralex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Lecitina singura poti, dar ginkgo nu e recomandat impreuna cu cipralex.Neuromultivit mai bine l-ai inlocui cu un complex bun de B-uri.Sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Cere voie medicului psihiatru, altfel nu le lua.

| Donsavas a răspuns:

Nu interacționează. Le poti lua.

| DannyQ a răspuns:

As recomanda fără Cipralex, te cam aglomerezi și s-ar putea să aibă ceva reacții adverse. Dacă totuși vrei să le iei pe toate începi sa o faci treptat. În prima zi iei lecitina+ginko biloba la ora 10. Neuromultivit la ora 14. A treia zi Cipralex la ora 17. După a patra zi le iei pe toate 3 în aceeași zi numai că la ore diferite și în cantitatea recomandata(lecitina+ginko biloba la ora 10, neuromultivit la ora 14 și Cipralex la ora 17). De la a patra zi încolo le poți administra pe toate zilnic dar la ore diferite cum am spus mai sus. După 2-3 luni de administrare continua faci o pauză de o lună. Și vezi că zilele în care iei doar câte un supliment nu se pun(adică cele 3 zile), tu începi să numeri de la ziua 4 încolo. Sper că te-am ajutat!