| Adyiasi96 a întrebat:

Pot obtine adeverinta medicala necesara la inscrierea la facultate de la o clinica privata, contra cost, in Bucuresti? Nu pot ajunge la medicul de familie, nu am datele de contact ale acestuia si nici nu sunt asigurat.
Multumesc! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu poti ajunge la medicul de familie? Este departe de zona unde stai tu?

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu nu sepoate aduce adeverinta dupa cum vrea fiecare, trebuind sa fie de la medicul de familie de care apartii.

Pai, pana la vara cand te vei inscrie la facultate ai suficient timp sa-ti cauti un medic de familie, sa-ti platesti cotizatia si sa fii asigurat.

| dullcat a răspuns:

Din ce stiu eu, chiar si la medicul de familie platesti pentru o adeverinta. Deci indiferent daca mergi la al tau sau un alt medic de care nu apartii, tot vei plati aproximativ 10 lei? Cred ca depinde de oras.

| Frank51 a răspuns:

Da, poți obține adeverință medicală de la alți medici de familie, dar trebuie să îi cunoști și să fii în relații bune cu ei.

| simosimi23 a răspuns:

De ce nu poti ajunge la medicul tau de familie? Stii numele lui? Daca da, exista google pentru alte detalii. Cred ca iti poate trimite si pe whatsapp acea adeverinta