| Alexander1997 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca este nevoie sa fiu asigurat medical pentru a primi adeverinta medicala pentru facultate, ma gandesc ca nu din moment ce este un control medical contra cost, merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu trebuie sa fii asigurat. Din cate stiu eu oricum se plateste acea adeverinta. Si asigurarea doar plateste in locul tau anumite lucruri, chiar si daca ai fi asigurat tot ar trebui sa o platesti.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca esti elev esti asigurat automat. Adeverinta ca esti apt pentru facultate nu tine de asigurare, o primesti si daca nu esti asigurat.

| Alexander1997 explică (pentru CuriousStuff):

Nu mai sunt, am facut un semestru de facultate si am renuntat, iar acum imi trebuie alta adeverinta.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Alexander1997):

Nu trebuie sa fii asigurat. Din cate stiu eu oricum se plateste acea adeverinta. Si asigurarea doar plateste in locul tau anumite lucruri, chiar si daca ai fi asigurat tot ar trebui sa o platesti.