| DeeaDLove12 a întrebat:

Pot practica dansuri in a 3 a zi de menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti practica

| UPSsss a răspuns:

In timpul menstruatiei este recomandat sa faci sport important este sa nu iti fie rau...menstruatia e o chiestie fiziologica nicidecum o boala!

| DeeaDLove12 explică (pentru UPSsss):

Mie nu imi este rau unele fete mi-au povestit ca aveau dureri foarte mari eu nu am nici o problema prea putine scurgeri cel putin pentru prima zi este adevarat ca ma cam doare capu dar in rest nu...pot sa ma consider norocoasa...

| larrii a răspuns:

Poti face orice vrei tu cand esti pe stop, sa dansezi, sa alergi, sa faci sport, oricehappy numai sa nu te deranjeze absorbantul si sa fii atenta sa il schimbi la timp. Bafta!

| DeeaDLove12 explică (pentru larrii):

Da dar eu nu as vrea sa umblu prea mult pe la baie pe acolo vreau mai mult sa ma concentrez la dans nu la menstruatie

| larrii a răspuns (pentru DeeaDLove12):

Pai iti pui unul curat inainte sa incepi dansurile, si totul o sa fie in regula happy o sa te concentrezi la ce vrei tu.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ce treabă are una cu alta, desigur că poţi dar să nu depui mult efort, succes la dansuri şi nu mai fi aşa panicată!