| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Pot sa mananc salata de ciuperci (e cu maioneza, ciuperci si mai ceva) daca am diaree?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Nu poti o sa patesti mai rau

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU poţi mânca maioneze!

Apoi, să faci tratament cu Furazolidon.

Poţi mânca : orez fiert, dulceaţă/compot de afine ( să NU fie dulce ), ceai de chimin/mentă ( concentrat, neîndulcit ), pâine prăjită simplă, salam uscat, caş, brânză de burduf, etc.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Nu se poate categoric! Pa!

| Inemes a răspuns:

Nu prea cred.

| Patricia96 a răspuns:

Păi indicat ar fi:ceai de menta, covrigi, paine coaptahappy iti trece rapid

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică:

Pai ce as putea sa mananc?

| CatalinaMoon a răspuns:

Nu cred...vegetale in general nu se recomanda

| d1984ana a răspuns:

Macaroane cu branza, paine prajita, supa de pui, legume fierte ..paste fainoase, orez ..etc + pliculete de smecta happy