| anonim_4396 a întrebat:

Pot scapa cumva de alunelele de pe fata, si nu numai`?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lorien_2084 a răspuns:

Da, prin operatie/cauterizare, dar riscurile sunt mari (declansarea cancerului de piele, daca treaba nu e facuta superbine). Mai bine lasa-le, au farmecul lor, oriunde s-ar afla.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie pentru rezolvarea lor.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Numai un medic dermatolog de inalta specializare iti poate raspunde la aceasta intrebare dupa ce te investigheaza amanuntit.

| pwp a răspuns:

Poti scapa de alunite prin operatie

| pwp a răspuns:

Prin operatie

| booboorooza a răspuns:

Nu trebuie sa scapi de ele oh go on. Au farmecul lor si te diferentiaza de ceilalti placut sau mai putin placut!

| acdcfan a răspuns:

Te duci la dermatolog in primul rand si poate te trimite el sa ti le tai cu laser-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar prin operatie.