| uply a întrebat:

Poti Doamne-fereste saai cancer daca esti baiat si ai 16 ani? Din cate am inteles cancerul apare doar la fete.Multumesc! Promit sa dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

De unde ai scos-o ca ar apare cancerul doar la fete, nici vorba de asa ceva, cancerul e o boala perversa care nu tine cont nici de varsta nici de sex, din pacate o nepoata a mea a avut cancer la varsta de 4 ani, deci daca ai suspiciuni mergi si fa-ti analizele pentru ca nu e de glumit cu asa ceva

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cancerul apare sub diverse forme si la barbati si la femei. nu face nicio diferenta si da Doamne fereste sa ai cancer la 16 ani pentru ca la tineri boala avanseaza mult mai rapid ca la batrani

| giony54 a răspuns:

Cancerul apare la toti oameni nu conteaza ca esti fata sau baiat si la orice varsta.Cancerul este o boala complexa si nu o poti localiza fara ajutorul medicului oncolog.

| ARF a răspuns:

Nene, nu doar fetele au cancer. Si baietii pot face cancer. Daca ai suspiciuni de cancer, du-te urgent la medic si fa-ti analizele.

| NoOneKnow a răspuns:

Cancerul nu tine cont de sex. Poti sa ai cancer si daca esti baiat, indiferent de varsta. Multu copii mor din cauza cancerului. Nu te uiti la stiri?