| pixxie93 a întrebat:

Cancerul de sân, sau de ovare apare doar după o anumită vârstă? Dacă ești copil poți avea cancer la sân de exemplu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,în zilele noastre, orice e posibil. Cancerul apare doar atunci când apare, adică atunci când este prezenta o tumora în corp, nu contează unde. Dacă dormi bine, mănânci sănătos pe cât poți și faci sport, cu alte cuvinte, dacă duci un stil de trai normal, vei fii normal! Cancerul apare, în general, când ești alcoolic, când abuzezi de mâncare, când muncești prea mult și te stresezi, când te distrezi prea tare și uiți sa faci lucrurile firești. Sunt putini cei care au cancer și se comporta normal în ceea ce privește propriul corp.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| sweetangels a răspuns:

Nu, doar dupa pubertate cand se dezvolta glanda mamara