| Andreea_Deea_1995_AQfs a întrebat:

Poți lua hemoroizi de pe vasul toaletei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, hemoroizii nu se iau, nu este boala infectioasa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Hemoroizii apar din cauza alimentatiei si a unei slabe igiene.

| CuriousStuff a răspuns:

Hemoroizii nu se iau. Hemoroizii se fac daca ai o constipatie cronica, daca fortezi cand ai scaun, asta din cauza alimentatie din care lipsesc fibrele si fructele sau din alte diferite cauze precum stressul si sedentarismul. Dar nu, nu se iau. Poti sa-i faci pe toaleta, dar nu din cauza ca altcineva a mai stat acolo si avea hemoroizi.
Multa sanatate.

| Rocsid a răspuns:

Nu..hemoroizii sunt inflamarea venelor localizate la nivelul rectului..sunt predispusi oamenii cu constipatie cronica si cei care stau foarte mult pe scaun.

| Caood a răspuns:

Nu cred dar nu sunt sigur