| inna_1376 a întrebat:

Cum poti sa scapi de hemoroizi? dar nu prin operatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele in fiecare zi, aplicata local, sau mergi la medic sati prescrie supozitoare si unguent. eu zic sa incerci cu crema de galbenele intai, functioneaza. daca nu, incearca cu hemorzon. mama folosea fie supozitoare sau crema, sis bune.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru ca sa scapi de hemoroizi trebuie mai intai sa vezi din ce cauza au aparut hemoroizii. Poti sa ai o dantura cu probleme si nu mestici mancarea bine, stai mult pe scaun, sau ai probleme medicale care se pot rezolva prin efectuarea unor analize la sugestia unui medic specialist in acest domeniu.

| EUSIATIT a răspuns:

Procto line cabinet medical pentru tratarea hemoroizilor cu laser este foarte usor si nu prea dureros. dar. costa. gasesti nr de telef si adresa in ziare depinde din ce oras esti.[exista la c ta buc cluj.braila...] da mi mes pe privat si mai vb daca te intereseaza ]

| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi daca nu este foarte grava problema si nu necesta operatie, exista la farmacii unguente sau pastile care ajuta la eliminarea lorhappy

| blue95 a răspuns:

Http://www.hemoroizi.mobi/
poate gasesti aici ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si sora ea a avut si nu a avut nevoie de operatie. A folosit un unguent si niste creme si i-a trecut. Du-te la medic si spune-i de ce ti-am zis eu.PAAAAAAA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inna de hemoroizi scapi numai prin tratamentul cu ligaturi fara operatie. Costa dar se merita

| Catalin_7873 a răspuns:

Exista un unguent foarte bun, am avut un prieten care l-a folosit, se numeste Procto-Glyvenol, pe langa asta el a facut si niste miscare!

| Ioana_Lavinia_1987 a răspuns:

Cel mai bun tratament pentru hemoroizi este un tratament naturist. EU am avut probleme cu aceasta boala timp de aproximativ 6 luni. Am incercat tot felul de tratamente, insa boala a revenit. In cele din urma cineva mi-a recomandat produsele de la Hemostop. Cu ajutorul lor, am scapt de aceasta boala cumplita. Sanatate.