| GuUumitza a întrebat:

Prietena mea are dureri puternice atunci cand ii vine menstruatia, nici nu poate sa doarma. Aveti solutii in legatura cu durerile menstruale? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CherryHugs17 a răspuns:

Aww si eu am avut tot asa si nu ma puuteam duce la scoala din cauza asta. Am fost la ginecolog si mi-a zis ca sunt din cauza ca uteeru se contracta ff mult si-o ca a inceppt sa se intample la multe fete. Iam spus ca am luat ibuprofel si tot felul de pastile da nu functioneaza. Azis ca e normal si ca ar trebiu sa iau anticonceptionale, mie mia prescris Alesse si le iau de cateva timp si nu mai ai dureri deloc! Alesse sunt ff bune deoarece au nivelu de horrmoni ff mic si asta inseamna ca nu sunt alte simptome neplacute cum ar fi la alte anticonceptionale happy sper ca ti-am fost de ajutor funda?

4 răspunsuri:
| andrei88u a răspuns:

Ar fi bine sa consulte un ginecolog. Dar pana atunci poate lua ibuprofen 600 ca e f eficient si destul de ieftin (vreo 5 lei). Multa sanatate

| kr.mdy a răspuns:

Poate lua o pastila de Paduden inainte de a incepe durerea mai mare, o va linisti.

| bábýdőll_1751 a răspuns:

Ar putea lua niste pastile pentru durere(Nurofen, Algocalmin, Paduden)

| Georgiana_7777 a răspuns:

Eu patesc la felcrying noaptea nu dorm de durere, ziua la scoala e nasphaa raucrying. Eu pun apa calda intr-o sticla si o pin pe burta, dupa o jumatate de ora imi trecehappy.