| Miruna889 a întrebat:

Care ar fi sansele sa fi facut avort spontan?
Am inceput sa iau anticonceptionale dupa un consul ginecologic, dupa prescriptia mediciului doar ca menstruatia mea a intarziat 10 zile. Acum sunt la menstruatie de 12 zile si am observat un fel de cheag de sange(totusi era diferit)+am avut dureri anormale fata de durerile menstruale.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa!
Anticonceptionalele nu provoaca avort, ele continand hormoni intr-o canitate infima (extrem de mica) calculata zilnic, special pentru a-ti suprima ovulatia si a-ti produce menstruatie, la terminarea celor 28 de zile.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Să fie tras la răspundere spre binele omenirii!
pentru că dacă tu il lași in pace
alta il lasa in pace
asa se va ajunge sa omoare sute de vieti si sa distruga familii

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/