| Deviliz a întrebat:

Prietena mea vrea sa tina un regim, dar nu stim daca este bun:Citeste cu atentie regulile si fa exact cum scrie "la carte":
• Bea 8 pahare cu apa pe zi.
• La fiecare masa poti manca pe saturate.
• Trebuie sa mananci cel putin cantitatea minima indicata pentru fiecare masa.
• Nu scoate nimic din dieta! Mai ales sunca de la micul dejun si salatele. Aceasta combinatie ajuta la arderea grasimilor!
• Grepfrutul sau sucul de fructe este important, deoarece se comporta ca un catalizator în procesul de ardere. Nu adauga si nu diminua cantitatea de grepfrut sau de suc indicata!
• Bea numai o ceasca de cafea pe zi. Cofeina dezechilibreaza producerea insulinei care împiedica procesul de ardere.
• Nu manca între mese. Daca urmezi dieta cum trebuie, nu-ti va fi foame.
• Poti consuma alimente prajite în unt.
• Nu manca desert, produse de panificatie, legume albe sau cartofi dulci.
• Poti dubla sau tripla portiile de carne, salate sau legume.
• Urmeaza dieta timp de 12 zile, fa o pauza de 2 zile si repeta cura.

Micul dejun
O jumatate de grepfrut sau un sfert de pahar cu suc neîndulcit
Cereale Fitness cu lapte

Pranz
O jumatate de grepfrut sau un sfert de pahar de suc neîndulcit
Salata cu orice fel de sos
Carne de orice fel si oricat doriti

Cina
O jumatate de grepfrut sau un sfert de pahar de suc neîndulcit
Salata cu orice fel de sos sau legume rosii sau verzi, preparate în unt si condimentate
Carne sau peste de oric fel, pregatit dupa preferinte
O ceasca de cafea sau ceai

Gustarea înainte de culcare
Un sfert de pahar cu suc de rosii sau lapte degresat

Alimentele pe care le puteti consuma în timpul dietei:
ceapa rosie, piper, ridichi, broccoli, cereale, porumb, spanac, legume care contin amidon, spaghete, unt de arahide, jeleu sau gem, muraturi dulci, covrigei, fructe, sos pentru salate cu un continut slab de calorii.
As vrea sa spun ca dimineata la modifiat putin. Este bun? Cam cat slabesti in intrevalul de 12 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aly2 a răspuns:

Eu zic ca are putin cam multa carne si de aceea trebuie sa faca si mult sport . Sa manance dimineata , la pranz si seara dar mai putin . Dimineata este bine sa mananci putin mai mult pentru ca este cea mai importanta masa a zilei , la pranz mananci variat iar seara nu mananci mai mult de un fruct , sau daca chiar ti-e foame poti sa mananci un bol de cereale . Si spune-i prietenei tale ca cura de slabire fara sport nu face nimic , dar nici sportul fara cura nu face nimic deci spune-i sa se echilibreze . A si este bine sa evite gustarile dintre mese si dulciurile . Multa bafta si sper ca te-am ajutat cu ceva ! ( si eu sunt plinuta daca de asta tine ea cura de slabit )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca are putin cam multa carne si de aceea trebuie sa faca si mult sport. Sa manance dimineata, la pranz si seara dar mai putin. Dimineata este bine sa mananci putin mai mult pentru ca este cea mai importanta masa a zilei, la pranz mananci variat iar seara nu mananci mai mult de un fruct, sau daca chiar ti-e foame poti sa mananci un bol de cereale. Si spune-i prietenei tale ca cura de slabire fara sport nu face nimic, dar nici sportul fara cura nu face nimic deci spune-i sa se echilibreze. A si este bine sa evite gustarile dintre mese si dulciurile. Multa bafta si sper ca te-am ajutat cu ceva! ( si eu sunt plinuta daca de asta tine ea cura de slabit )

Răspuns utilizator avertizat
| fkyuc a răspuns:

Citeste aici :
http://wp.me/P3hgwB-O