| SuperEu a întrebat:

Probleme cu maseaua, bun deci sa va explic, de 5 zile a inceput sa ma doara maseaua si am si puroi si sa-i umflat, primele 3 zile am luat Agocalmin si Paracetamol pentru durere apoi acum in ultimele zile am luat si Amoxacilina sa mi`se desumfle si ieri nu stiu ce si-a mintit bunamea ca daca pun "Frunza de Anglicel(o floare)" mi`se retrage umflatura, da pe dracu am adormit aseara cu frunzele alea pe partea cu maseaua si cand m`am trezit era inca 3 de ori mai umflat acum dim cand m`am trezit abia mai pot deschide ochiul drept ca mi`e umflata doata partea dreapta!

Ceva sfaturi ce asi putea sa iau, peste 3 zile trebuie sa ma duc la un majorat si nu pot aparea asa acolo! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Deja cred ca s-a depasit faza cu antibiotice si analgezice, cel mai probabil e nevoie de drenaj la stomatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Singurul sfat pe care trebuie să îl urmezi este să te duci URGENT la medicul stomatolog şi să nu mai iei leacuri băbeşti! Sănătate!

| คℓεxą a răspuns:

Sa te duci la medicul stomatolog!