| SunInDecember a întrebat:

Pupila dilatata.
Acum cateva zile m-am lovit in ochi cu o cheie, am fost la oftalmolog si mi-a spus ca m-am lovit in lentila ochiului, dar ca in rest nu sunt alte probleme si mi-a spus sa merg la spital pentru ca nu imi poate prescrie reteta, trebuie sa primesc tratament sub supraveghere. M-am dus la spital si surpriza nu era oftalmolog, nu era in tot orasul, am fost la resedinta de judet, la urgente nimic, am fost la alt cabinet privat si mi-a dat Tobradex si Hyabak. Problema e ca inca nu si-a revenit pupila, poate foarte putin fata de prima zi, dar de doua zile e la fel. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Yulik2003 a răspuns:

Nu sunt specialist, dar e o problema majora. Aici e vorba despre vedere. Ochiul este foarte sensibil la lovituri, praf, etc. Tu continua sa iei cele doua tratamente. Ea nu se vindeca usor. Daca s-a observat o schimbare, si dupa 2-3 zile nu se observa nimic, asta nu inseamna ca nu se va vindeca. Ea a dat semne ca se vindeca. Mai asteapta 1-2 saptamani, si daca se va mai observa inca o schimbare, continua tretamentul pana la capat, iar daca nu, acele doua tratamente si-au facut 'efectul' pe termen scurt. Vindecare grabnica. happy