| anonim_4396 a întrebat:

Putem preveni si/sau trata gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vom trai si vom vedea.

Bula
| Bula a răspuns:

Deocamdata: CU INDIFERENTA!
Se va dovedi si acesta un fel de anti-reclama, ca si gripa aviara, din anumite interese! Gripa aviara a produs infim mai putine daune, cat campania urmata de isterie!
De cand e lumea, totdeauna au existat boli, atat la oameni, ca si la animale.
Si boala vacilor nebune a afectat doar cateva sute de vaci in fiecare tara si asta se repeta anual. De cand e lumea!

| mioara a răspuns:

Dumnezeu stie cum

| gabrielutzu a răspuns:

Nu, gripa porcina va aduce sfarsitul speciei umane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru moment nici una, nici alta din variantele tale nu rămân în picioare deoarece nu s-a reușit până acum să se facă un vaccin de a crește imunitatea organismului.
Se zvonește că abia în toamnă se poate pune un vaccin pe piață pentru combatrea acestei boli.
Multă sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o alta experienta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putem mai intai cu igiena si daca observati primele simptome le tratati ca pe o raceala dar cu mai multa atentie