| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca te imbolnavesti de gripa porcina? E musai sa mori, sau se poate trata? Daca se trateaza, cum anume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| pisi dy a răspuns:

Nu e musai nici sa te imbolnavesti, dar mai ales sa mori!

regis
| regis a răspuns:

Nu e musai sa mori, se poate trata. Dar nu dupa ureche pe TPU, ci la spital. In urma tamtamului din presa, medicii au fost deja instruiti cu privire la ce e de facut intr-un astfel de caz.

| sese a răspuns:

Sa speram ca ai dreptate in privinta medicilor si sa nu fie nevoie de ei(in acest caz)

| alma a răspuns:

Buna gripa porcina sigur ca se poate trata nu trebuie sa te alarmezi

| maya_4030 a răspuns:

Nu e musai, te duci repede la spital si au ei grija sa nu mori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se moare daca e tratata la timp, se folosesc antiviralele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are aceleasi simptome ca si oricare alta gripa. Nu mor decat cei care au imunitatea foarte scazuta si care fac complicatii ( ca si la gripa obisnuita ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Musai...

| AndreyIstetul a răspuns:

Se poate trata! Dar esti bolnav(a) de gripa porcina?