| anonim_4396 a întrebat:

Puteți sa îmi dați exemplu de alimente, produse, care oferă multă energie dar au un număr mic de calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alimentele de origine vegetală.

| Cosmin86 a răspuns:

Migdalele au putine calorii? Ardeii iuti sunt o sursa de energie? Ouale?

El NU intreaba de "sursa buna de carbohidrati" sau "sursa buna de intrebare", in loc sa dai copy/paste ca un PAPAGAL, citeste intai intrebarea.

Sau e prea greu sa CITESTI?

| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista, energia e direct proportionala cu numarul de calorii (asta masoara caloriile, energia degajata).

| Leycris a răspuns:

Poti manca si carne. Doar sa ai grija la gramaj. 200g de carne cu niste legume si aia e.