| AvalohAlyn a întrebat:

Ce alimente oferă un boost de energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Boost de energie (=depunere de grasime): cartofi prajiti, fripturi grase, mititei, Cola cu zahar, suc de portocale, McDonald's, etc. Desi cred ca nu te-ai referit la asta.

Ai vazut cum mananca oamenii care fac culturism? Aia s-ar zice ca traiesc ca sa manance.

| Donsavas a răspuns:

Alimentele bogate in amidon dar sa nu mănânci prea mult.

| ziftode a răspuns:

Energetizantele, si cafeaua daaaaa e considerat aliment atata timp cat poti sa platesti cu bonuri de masa big grin

cereale (am vazut la ProTV ca sunt recomandate dimineata, mai mult decat carnea)

vitamina C, adica: lamai, portocale, kiwi, GUTUI (astea cel mai mult vitamina C)

miere, ceai negru sau verde, etc.

| alex15ccc a răspuns:

Cafeaua rolling on the floor