| OupS a întrebat:

R3 TPU.de cate ori este recomandat pe saptamana sa te speli pe dinti cu sare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maxim o data pe saptamana, de preferat o data la 10-12 zile.

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă nu vrei să-ți distrugi dinții și să nu poți mânca o înghețată fără să ai dureri, nu mai des de două-trei ori pe lună.

| Andreyus13 a răspuns:

As recomanda mai rar pentru ca prin eliminarea pietrei dentareceea ce este un lucru bun distruge si din smalt

| kitty25 a răspuns:

O data pe saptamana, dar nu apasa excesiv.