| MissPinkPurple a întrebat:

Cat timp trebuie sa te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu pentru a ti se albi dinti? si de cate ori pe saptamana trebuie sa ma spal?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

De 3-4 ori pe săptămână, iar în 2 luni dinţii se albesc cu 2-3 nuanţe. pont: întâi cureţi dinţii cu bicarbonat, adică uzi puţin peria, o dai prin bicarbonat şi cureţi dinţii. După ce clăteşti, te speli normal cu pastă de dinţi. Nu le combini între ele sau renunţi la una.

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Peste aproximativ o săptămână se poate vedea diferenţa. De două sau de trei ori pe săptămână poţi să te speli cu bicarbonat de sodiu după ce te speli înainte cu pastă de dinţi.

| Joker11 a răspuns:

Pe zi macar de 4 ori si pe saptamana de vreo 20 de ori... multa bafta.

| Erzaa a răspuns:

O data la 1-2 saptamani este suficient.

| MissPinkPurple explică (pentru Erzaa):

Si in cat timp mi se albesc?

| Erzaa a răspuns (pentru MissPinkPurple):

Nu stiu exact.

| Joker11 a răspuns (pentru MissPinkPurple):

Maxim 1 an.

| IRaluca a răspuns:

Poti folosi si sare nu neaparat bicarbonat de sodiu. Din propria experienta iti zic, ca m-am spalat timp de 2 luni de 2 ori pe sapt si am ajuns la dinti extrem de albi. deci.winking

| TheLegend1997 a răspuns:

Daca vrei sa ti se albeasca dintii poti sa te speli 1 data pe sapt cu bicarbonat si 1 data cu sare si in rest de 2 ori pe zi cu pasta de dinti in mod normal... dar o sa trebuiasca sa faci asta mereu ca sa se vada ceva...eu una nu m-am spalat niciodata cu bicarbonat dar stiu ca e bun pentru albire eu ma spal cand am chef cu sare si dupa ce ma clatesc ma spal si cu pasta de dinti :). sper ca te-am ajutat cu ceva..si poti citi si aici: http://www.csid.ro/beauty/dinti-mai-albi-in-cativa-pasi-4538109/