| NotToday a întrebat:

Remedii naturiste sau medicamente? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pinguuuin01 a răspuns:

Remedii naturiste.happy sunt mai sigure.big grin

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Remediile naturiste sunt mai bune din punctul de vedere a sănătății, medicamentele au și efecte adverse. Depinde de problemă, unele remedii naturiste nu dau roade la boli grave sau altceva. Depinde de tipul și gravitatea problemei / problemelor.

mira
| mira a răspuns:

Numai medicul poate sa-ti recomande medicamente si unele remedii naturiste.Medicii au stiinta necesara de a recomanda ce este mai potrivit la un moment dat.

| OnnyMady a răspuns:

Depinde cat de grava e problema, e bine de stiu ca medicamentele isi fac efectul mai rapid dar sunt mai nesanatoase in timp ce remedile naturiste dureaza ceva mai mult pana isi fac efectul dar cum le spune si numele sunt naturale, asa ca, cum am spus si mai sus depinde de problema