| AdelinAda a întrebat:

Remedii pentru combaterea stresului cunoasteti? Am ajuns in punctul in care mi-am derglat si somnul din cauza stresului. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Schimbă modul de viață!
Pa, pa.

| MarianWLF a răspuns:

Metode de pe internet sau de la specialisti nu stiu si nu ascult prostiile alea, multi zic de pastile /ceaiuri si alte chestii, am ajuns la concluzia ca trebuie sa te descoperi tu pe tine, metodele mele sunt simple si la mine dau rezultate, ca sa combat stresul eu cateodata ies seara cand nu prea mai e lume pe strada si ma plimb singur inconjurat de linistea aceea, cateodata cand ploua stau si privesc ploaia asta chiar e relaxant, doar incerci sa fi atent la ploaie ca si cum te-ai uita la un film o privesti si uiti pentru un timp de probleme dar acum vine iarna deci nu prea merge..., si ultimul lucru care ma relaxeaza sa ma duc undeva in natura unde e liniste sa stau singur si sa ma eliberez de toate gandurile, cam astea sunt metodele mele si eu am viata incarcata la maxim si plina de stres si griji, uneori micile pauze te face sa te simti mai bine, linistea te relaxeaza mereu, de asta in exemplele mele nu am pomenit de oameni cand esti singura te relaxezi mult mai usor fara cineva langa tine care sa te bata la cap.

| OnuOnulică a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog.

| ElenaSA a răspuns:

Combina metode de relaxare, gandirea pozitiva cu tratamente de medicina alternativa-acupunctura, homeopatie.Si suplimentele nutritive ajuta.Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa elimini cauza ce-ti declanseaza stresul acesta.
http://www.sfatulmedicului.ro/......-stresului
Te pup!

| BlueViP a răspuns:

Plimbari relaxante, o seara cu persoana iubita, o vacanta, o cinemateca cu cea mai buna prietena, muzica clasica. Nu te sfatuiesc sa folosesti ceva remedii medicale sau asa ceva. Relaxeaza-te cu o baie fierbinte cu puna sorbind bautura preferata (ceai, cafea, suc sau orice altceva)