| Mariuss32 a întrebat:

ROG SERIOZITATE: Cum consumi taratele de grau ca sa slabesti? De exemplu: dimineata cum trebuie sa fac, inainte de a ma duce la scoala(12:00) si seara? Va rog, ajutati-ma. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci.
Tărâțele alături de celelalte cereale nu ajută la slăbire, ci la îngrășare. Uiți că păsările și animalele sunt hrănite cu așa ceva?
Cerealele le consumi doar dimineața, simple fără a te folosi de lapte, iaurt, ceai, suc.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sunt folosite mai mult pentru detoxifiere.Se pun de seara intr-un pahar de sticla peste care se toarna apa plata.Se bea dimineata pe stomacul gol.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa tii cont de o alimentatie sanatoasa si corecta, eventual personalizata de un nutritionist!

| andreiu77 a răspuns:

Mergi la nutritionist