| Sesilia26 a întrebat:

Rosul semintelor strica dantura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PuFuLeTe a răspuns:

Daca le spargi cu dintii, cu maselele mai degraba da se stricaa! Unchiului meuu de exepluu ii sau stricat cateva masele de la spartul semintelor!big grin Funda?smug

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ti se strica daca datura este naturala si daca semintele sunt prajite, coaja, in acest caz decorticandu-se usor.

| samur1 a răspuns:

Daca te speli pe dinti...nu

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Profa mea de engleza zicea ca ni se fac şanţuri in/intre dinti...

| MeScorpion a răspuns:

Neaah