| anonim_4396 a întrebat:

S-a epilat cineva cu laserul pana acum? daca da aa avut probleme de sanatate dupa? si a fost ceva permanent? v-ati epilat cu laserul la un salon sau cu un epilator cu laser?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DrLavinia a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti laserul pentru epilare definitiva.Are efect cancerigen.

| katia257 a răspuns:

Da, bikini si subrat. Am avut o piele de bebelus cateva luni, fara iritatie, nimiiic. Dupa accea a inceput sa imi creasca unul nou nout, blond. Daca esti bruneta scapi de el rapid, daca esti ca mine ramane puful blond in interior.care la randul lui va creste, se va innegri. Ar trebui sa mai merg la cateva sedinte, de 2 ori pe an pana se duce tot. Roscatele nu au nici o sansa. AA si dati-va cu crema de soare inainte, arde pielea. Si nu o lasati pe tanti sa va dea din prima la "puternic" ca doare tare. Sa nu fiti bronzate si sa nu va epilati cand mergeti, lasati putin par acolo sa aiba ce arde. happy

| katia257 a răspuns:

Am uitat, nici o problema de sanatate! Si a trecut un an si ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

Produse profesioale pentru epilarea Laser precum si epilarea cu ceara traditionala sau de unica folosinta gasesti la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro

| Burețica a răspuns:

Există o teamă în populaţie că terapia prin laser poate produce cancer. Este adevărat?

În primul rînd trebuie specificat faptul că lumina intens pulsată, cea mai nouă achiziţie tehnologică, nu este lumina laser. Această fototerapie NU PRODUCE CANCER. De aceea ea poate fi utilizată şi în zone care altadată erau privite cu suspiciune: regiunea axilară şi inghinală.

uite site-uk! http://www.medicas.ro/estetica/epilarea-definitiva/