| kmy_1266 a întrebat:

S-a epilat cineva pana acum cu laserul? Daca da ma intereseaza daca a avut probleme de sanatate dupa? Si daca s-a epilat la un salon sau cu un epilator cu laser? A fost permanenta epilarea sau a tinut doar catva timp? Daca da cat?

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca faci epilarea in cateva sedinte, cum se face efectul este in general de cativa ani, dar depinde de fiecare persoana in parte. Nu exista efecte adverse ale epilarii laser, mai ales daca este realizata de medici specialisti. Prietena mea s-a epilat la mustata, 4 sedinte 150 euro, si de un an nu i-a crescut nimic.

| Sin a răspuns:

Nu pot aparea probleme de sanatate in urma epilarii cu laserul.Gandeste-te ca tot cu laserul se fac operatii pe retina. Epilarea cu laser este definitiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu m-am epilat cu laserul. am auzit de persoane care s-au epilat si nu au avut probleme cu sanateatea. eu iti recomand sa te epilezi la un salon CURAT, deoarece acolo ai siguranta. epilarea nu este permanenta. cel mai mult poate tine aproximativ 5 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

NU ai cum sa ai probleme de sanatate de la laser. Laserul este de fapt o lumina ca de blitz de la aparatul foto numai ca are o alta frecventa care ataca numai partile inchise la culoare cum este radacina firului de par. Odata cauterizataradacina nu mai hraneste acel fir si il lasa sa cada. Acum poti folosi aceasta tehnica si acasa. Vino pentru mai multe detalii pe situl Total Pro Beauty http://www.tpb.ro