| andra7664 a întrebat:

S-a operat cineva de pe aici de apendicita?
Daca da, cum a fost, v-a durut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micki_6523 a răspuns:

Eu am fost!
Deci:
Cand mi-a bgt fluturasul in mana... a durut dar putin
Apoi am mers pentru a ma opera... te cantareste. te masoara apoi la operat...
O sa iti bage ceva in branula(fluturas)...Pt a adormi
Te va intreba asistenta de vre`o 5 ori cum te numeste
sa vada daca isi face efectul medicamentul pentru a adormi
10 min esti pe masa de operatie apoi iesi cu o durere abdominala

nu ai voie sa misti capul ca te va durea
iar dupa o jum d ora... o sa versi

eu nu am varsat. dar unii pot varsa

dupa ce iesi din sala de operatie o sa vezi dublulaughinglaughing

2 răspunsuri:
| ComicGirl a răspuns:

Eu m-am operat in 2006 si chiar si eu eram foarte speriata dar a fost ok... Te anesteziaza si dupa numai stii nimic...Pe mine nu m-a durut nimic nici cand m-am trezit.
O sa fie ok:*.
Baftahappy

| StefiMaria a răspuns:

Buna!
Eu m-am operat de apendicita, in timpul operatie nu m-a durut nimic, dar dupa anestezie m-a durut putin stomacul de la anestezie happy, si a fost super, mai vreau odata :X laughing
Succes :*