| ShNySnYGer a întrebat:

Sal.Am un pisoi de 8 luni si jumatate si de ieri seara a inceput sa manance mai putin decat manca(parizer cu wiskas), astazi dimineata era obosita si nu mai avea cheful de joaca cum il avea inainte, cand m-am dus sa-i dau de mancare inainte miorlaia ca vrea mancare ei astazi nu a mai miorlait si cand i-am dat mancare refuza sa mance in schimb bea foarte multa apa, a pierdut din kilograme si parintii au zis ca au vazut-o varsand ceva de culoare verde, a inceput sa mearga mai rar sa isi fac treburile dar 1 data a avut diaree, parintii i-mi spun ca a vazut ca a mancat un soarece si ca este indigestie si eu sper sa fie la fel dar ma ingrijorej sa nu fie altceva.Blana in schimb este foarte lucioasa, am vazut ca pernutele sunt um pic crapate, stranuta si este si putin racita.Parintii mi-au mai spus ca animalele manaca iarba deoarece au indigestie si acum cum este iarna nu are iarma.Maine parintii me imerg in oras si ii vor cumpara iarba si se poata ca se vor duce si la veterinar, am citit pe internet ca anumite pisici la raceala nu mananca si beau multa apa. Dar daca stiti ce are sau daca chiar are indgestie va rog spuneti-mi! Dau Urgent FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E putin bolnavioara, daca o va vedea un medic se va face bine

| ShNySnYGer explică (pentru katy):

Sper s afie asa oricum daca e adevarat vei primii funda.dar din pacate mai trebuie sa astepti pana maine

| ShNySnYGer explică:

Pisica s-a facut bine de mult a mai varsat si a inceput sa manance.doctorul a spus ca a fost otravita.dra ma bucur ca s-a facut bine!

| Sanziana88 a răspuns:

Da, pare sa fie un pic bolnava, se rezolva cu un medic. Eu ii dau pisicutei mele de aici www.vmag.ro/applaws-cat-piept-de-pui-si-rata-qqs si nu are probleme

| Izabella97777 a răspuns:

Am patit si eu cu pisicuta mea dar asta inseamna ca are lipsa de vitamine, eu i-am cumparat vitamine, mai ales daca e racit are nevoie

| xXxDanYboYxXx a răspuns:

Si eu am un pisoi si la fel la varsta pisicii tale vomita si avea diaree. Acestea le numesc ghemotoace de par. Am fost la doctor cu el si mi-a zis ca este devina mancarea. De regula ar trebui sa ii schimbi alimentatia. fundita? puppy dog eyes

| Alionka06 a răspuns:

Animalele cand au indigestie beau multa apa.a minkat ce nu trebuie si deaceia sufera... sper sa se faca bine.