| stangaionut a întrebat:

Sal care imi puteti da niste sfaturi despre cum sa slabes

vr sa imi dati exerciti si ce exerciti sa fac sa slabesc dinalea de sport stiti voi

p. s dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Daca iti doresti sa slabesti singura posibilitate este sa faci cat mai mult cardio.Trebuie sa faci multe exercitii care te fac sa transpiri, pentru ca numai asa vei elimina stratul adipos. Daca iti permite bugetul ai putea sa iti cumperi si niste Carnitina. Este un aminoacid care iti transporta grasimea la mitocondriile celulare care produc energie. In concluzie, grasimea este folosita pe post de cumbustibil. Desigur, trebuie sa fii foarte atent si la ceea ce mananci. Mai putina paine, orez si tot ceea ce inseamna glucide si calorii. Trebuie sa adopti o dieta hiperproteica si hipoglicemica, deoarece proteinele se digera greu cu mult consum de energie. Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Orice fel de exercitii fizice sunt bune, caci ard caloriile, dar numai cu exercitii nu ai sa slabesti. Va trebui sa tii si un regim. Daca doresti, lasa-mi pe privat adresa ta de emai si-ti voi trimite regimul cu proteine, care nu este f. greu de tinut, daca ai putina vointa. Cu prietenie!

| aaaa12345 a răspuns:

Imi spui greutatea si inaltimea, anii