| 123456 a întrebat:

eu nu pot sa-mi explic de ce am matreata imediat dupa ce fac baie si ma usuc la par straight face faza care ma uimeste e ca am aproape numai in fata in breton. si pot sa zic ca imi limpezesc ff bine parul. stiti ceva anume?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pana nu vede un dermatolog care-i treaba cu zona aceea nu cred ca "un dat cu presupusu " te poate ajuta.Numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Încearca sa folosesti un alt tip de sampon.

| marrr a răspuns:

Este matreata sau sunt doar fulgi care se desprind de cap? Si eu am avut asa si era din cauza ca ma spalam prea des pe cap, cam in fiecare zi dar asta se intampla asta-vara. Am stat 4 zile cu el nespalat, dupa care am continuat sa-l spal o data la 3 zile si a trecut de la sine.

| Crina_7980 a răspuns:

Posibil pu că te culci cu părul ud. Sau nu-i dai destul spaţiu părului să se usuce, pui un prosop în cap sau ceva de genul dat.

| ßarbie a răspuns:

Si eu am matreata.in tot capulbig grin. dar nu ma deranjeaza...ca sunt blonda la partongue...nu se vede!

| pink_7086 a răspuns:

Un medic dermatolog s-ar putea sa stie raspunsulhappy

| pink_7086 a răspuns:

Incearca sa te speli cu selsun bluewinking