| Andreutzzzya a întrebat:

Hey! Ce parere aveti:

Ce sampon, de la ce firma, credeti ca este cel mai de calitate si cel mai potrivit, pentru a avea un par moale, si care sa hraneasca parul? Si bineinteles, sa NU faca matreata. Sau, spre exemplu, dupa ce imi fac baie, in timp ce ma usuc cu pheon-ul ma coafez si cu o perie. Exista vreun sampon care sa nu stiu, sa imi fixeze parul ca sa zic asa, ca sa imi stea in coafura dorita dupa ce ma usuc? Mentionez ca am parul tuns bob cu breton intr-o parte.

De asemenea este foarte enervant, caci dupa baie daca nu mi-l coafez cu pheon-ul sta in toate directiile, rebel, si nu imi place. In afara de placa, care nu doresc sa o folosesc, deoarece arde varfurile parului, exista si alta solutie? Adica da, am zis ca il fac cu o perie, dar acea perie nu e asa buna si nu sta mereu cum vreau. Imi puteti recomanda o perie de coafoat mai buna, mai profesionala, sau alta solutie prin care imi pot coafa parul asa cum vreau, dar fara placa?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

2 răspunsuri:
| LoveYou2013 a răspuns:

Eu ti-as recomanda SCHAUMA de la Schwarzkopf iti lasa parul moale. Si poti folosi o perie rotunda pentru aranjarea parului.

| meowlis a răspuns:

Eu cred ca sampoanele nu iti aranjeaza parul in ce mod vrei, adica sa fe cret, drept, ondulat. Sampoanele sunt facute cu scopu' de a-ti curata parul, de a-l face matasos, usor de descalcit, etc. Ti-as recomanda Pantenne sau Wash&Go.

Peria la care te referi tu, poti sa o comanzi de la Avon sau o gasesti intr-un magazin. E rotunda, si in timp ce te usuci, o poti roti in par. Va iesi.