| Avadan_Alex_2002 a întrebat:

Sal Tpu.Am si eu o problema,de ceva timp ma inteapa sub burta frecvent mai ales cand urinez (urinez foarte des), rar ma inteapa si penisul,ma inteapa si burta si cand alerg,am fost la doctor si am facut R.M.N si mi-a spus ca nu am nimic, credeam ca ma inteapa fiind ca ma masturbeez des aproape in fiecare zi, de cateva zile nu m-am mai masturbatt si tot ma inteapa, va rog daca stiti ce as putea sa am sa imi spuneti fara glume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Lasa prostiile si mergi la un control urologic si unul intern! Apoi fa un set de analize medicale, in particular urina! Apoi da de stire ce a iesit! Numai bine!

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai ceva nisip sau pietre de urina.
Cel mai bine poti scapa de ele daca bei ceai de COADA CALULUI, minim 3 litrii, cat mai repede, fara sa mananci intre timp.
Ceaiul nu trebuie fiert, doar oparat: se pune la fiert o oala cu 3-4 litrii de apa. Cand clocoteste se ia de pe foc, se pun 3-4 pumni de ceai uscat in apa (nu plicuri! ), se pune un capac peste oala si se lasa pana ce se raceste, amestecand de cateva ori intre timp.
Se strecoara intr-o cana prin sita si se bea fara zahar, cat mai repede si cat mai mult (in maxim 3 ore).

Acest ceai este ieftin si e cel mai bun remediu pentru nisip si piatra de rinichi!