| ysabela21 a întrebat:

De vreo cateva zile urinez foarte des si ma ustura atunci ca urinez.
Azi-noapte am vomitat am avut si stari de ameteala, am fost la dispensar azi pe la pranz pentru ca nu stiu daca am apendicita sau nu ....doctora a zis ca nu am dar daca mi se faca rau sa merg la spital.ea a zis ca s-ar putea sa am o infectie urinara ma doar si la rinichii din cand in cand dar nu inteleg de ca ma doar piciorul cateodata...
urinez din 5 in 5 minute. burta nu ma doare ( ma mai inteapa cateodata ) dar ma inteapa in picior!

Fundita si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O afecțiune a aparatului urinar, mergi la camera de gardă și cere ajutorul unui urolog.
Sănătate!
Pa, pa.

| ysabela21 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc mult, asa am sa fac:*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ysabela21):

Bună.
Nu ai pentru ce, nu te juca că sănătatea ta.
Sper să-mi dai vești bune cât mai curând privind starea fizică.
Sănătate multă!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Durerea poate iradia in picior (de fapt, pe fata interna a coapsei) si atunci cand este de natura renala sau de tract urinar. Ar fi bine sa mergi la medic pentru consult (la camera de garda unui spital).
http://www.i-medic.ro/boli/infectiile-tractului-urinar

| fabiola a răspuns:

Fa analize si trateaza eventuala infectie urinara!

| Fast92 a răspuns:

O infectie urinara ai...du-te la spital cat mai repede, daca aveai ampeticita pana acum erai si operata. Cand te apuca criza de apendice nu mai poti sta nici in picioare.

| Sophie1997 a răspuns:

E posibil sa ai apendicita.Am o prietena care a avut aceleasi simptome.

| Mirucha a răspuns:

Si eu am avut probleme cu rinichii, ajuta foarte mult ceaiul de matase de porumbi.

| ysabela21 explică (pentru Mirucha):

Si ti-a trecut? si mie mi-a dat bunica sa beau dar are un gust neplacut!