| Anonymus3000 a întrebat:

Azi am meci de fotbal dar cand alerg ma doare spatele cred ca am facut vreo febra nu stiu sigur ce ar trebui sa fac sa imi treaca cat mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ciprian_7143 a răspuns:

Cati ani ai? Oricum daca te doare spatele,pana sa te duci la doctor,incearca sa gaseti o bara care sa fie pe orizontala si sa-ti fie tie cam la nivelul mijlocului. Daca o gasesti atunci poti sa te asezi cu burta, nu sromacul, pe ea si sa te apleci pana ai cam 50 cm de la varful palmelor pana la varful picioarelor.Stai in pozitia asta cat poti suporta si repet-o de 2, 3 ori.Intre ele fa o pauza de 5 minute! Sper sa te ajute! Succes! Apropo, daca nu gasesti bara, fa aplecari si stai in pozitia respectiva pana de dor muschi femurali(cei de la pulpa piciorului) insa eu zic sa incerci ceea ce ti-am propus mai sus!