| MIru a întrebat:

Ce diete cu rezultat bun in scurt timp cunoasteti? In iunie este nunta verei mele si vreau sa mai slabesc... Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| smileツ a răspuns:

- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

SAU

REGIM DE SLABIT 4, 5 KG/ SAPTAMANA

LUNI: dimineaţa ½ grefruit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: peste prajit in ulei, 2 felii de rosii, ceai fara zahar
Seara: salata, piept de pui prajit in ulei putin

MARTI : dimineaţa ½ grefruit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: salata de fructe
Seara: piftea cu salata

MIERCURI : dimineaţa ½ grefruit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: conserva de peste, ½ grefuit
Seara: gratar de vital

JOI : dimineaţa ½ grefuit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza; 2 oua fierte, branza, 2 felii de rosii
Seara: pui in cuptor (o bucata), putina paine

VINERI: dimineaţa ½ grefuit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: branza cu rosii
Seara:file de merluciu, salata

SAMBATA: dimineaţa ½ grefuit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: salata de fructe
Seara: pui in cuptor cu salata

DUMINICA: dimineaţa ½ grefuit, o felie de dulceata, ceai fara zahar
Amiaza: pui cu salata
Un mare secret este sa bei multa apa happy
Succes! Funda?

| 123456789qwertuiop a răspuns (pentru smileツ):

Daca eu nu consum dulceata si pifteaua le pot reduce? si daca nu consum gratar de vitel, cu ce il pot inlocui? 7

1 răspuns: