| Georgyana_1322 a întrebat:

Credeti ca lentilele de contact sunt mai bune decat ochelarii de vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

De fapt ochelarii sunt mai siguri pentru ca de la lentilele de contact poti face conjunctivita daca nu ai grija cu ele

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Normal ca ochelarii...daca porti lentile prea mult o sa-ti strici ochii rau de tot. lentilele se poarta doar la ocazii speciale nu des. poarta ochelarii!

| Olive93 a răspuns:

Ambele variante sunt bune, dar cu lentilele de contact trebuie sa ai grija mai mare, deoarece poti avea probleme mai mari daca nu stii cum sa le curati. Dar ar trebui sa vorbesti si cu un specialist pentru mai multe amanunte.