| carlacarolina a întrebat:

Buuna.as vrea si eu sa inlocuiesc ochelarii cu lentilele de contact
ce imi recomandati?
sunt mai bune?
niste informatii despre ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SayCheesexD a răspuns:

Uite ce te informez eu:
Lentilele de contact, mai nou se zice ca fac Cancer si alte boli ale ochiului care iti pot lua vederea. Ochelarii sunt si ei speciali in felul lor, nu?
Pt. Lentilele de contact trebuie sa fi foarte precisa pentru cand o sa ti le pui pe ochi. Daca le tot dai jos si le pui poate o sa ti se irite ochiul.
Eu sunt contra uite de ce:
- Ochelarii sunt mai flexibili / ii poti da jos, pune cand vrei
- Ochelarii poti sa ii pui numai cand ai nevoie [ eu asa fac chiar daca ai mei sunt permanenti ]
- Lentilele de contact lasa in urma boli si iritatii
- Ochelarii nu costa atat de mult si au mai multe forme, culori si stiluri care sa alegi.
NU FACE PROSTIA DE A ITI PUNE LENTILE.