| Neymar2 a întrebat:

Sal TPU.

In urma cu 2 saptamani mi-a aparut o bubita in zona genitala. Este un cos cam e culoarea pieli si ma sperie. Va rog frumos sa imi spuneti si mie ce sa fac sa treaca.

P. S : Am 13 ani aprop 14 ani, si nu am avut vreun contact sexual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Poate fi doar un fir de par crescut sub piele. Daca te doare sau te deranjeaza in vreun fel, cel mai bine este sa mergi la medic.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermato-venerologie pentru control de specialitate, este cel mai bine pentru sănătatea ta.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Se gaseste in farmacii IHTIOL. este o crema neagra care pusa pe furuncul il "sparge" si iese tot inclusiv radacina. daca nu este copt si pui ihtiol, regreseaza pina la disparitie. du-te de urgenta la farmacie.

| Panteryas a răspuns:

Salut,daca e asa mare cum spui tu si seamana cu un cos acela se numeste furunc,crede-ma cresc peste tot, o sa inceapa sa te doara cand il atingi si nu o sa urmeze chiesti cam neplacute, dupa ce incepe sa te doara va disparea de pe corp dupa aprox. 1 luna.
Iar daca nu e asta probabil e ceva mai grav, Ti-am spus asta e cel mai proobabil sa fie.Sanatate!

| Brookee a răspuns:

Nu mi se pare o problema.La varsta asta mai pot aparea bubite in zona genitala.Chiar si prietenelor mele mai mici le-au aparut.Ar putea sa fie doar un simplu cos. Daca o sa il mai ai mult timp de acum in colo, ar trebui sa le spui parintlor si sa solicitati ajutorul unui medic ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ema, nu mai da sfaturi de specialitate, daca nu ai calificarea necesara!