| ralucutsa_9367 a întrebat:

mi-a iesit la coltul buzei 2 bubite mici. ce sunt? cu ce sa ma dau? eu m-am dat cu pasta de dinti si ma ustura un picstraight face...este bine? plz ajutati-ma ca ma ustura cand pun mamacrying
multumesc!
fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

Afte sau herpes. cauta si tu la farmacie ceva sau poti sa-ti dai cu albastu de metil, la mine a merswinking

6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Foloseste aciclovir

| SamSon a răspuns:

Nu-ti mai da cu pasta de dinti ca te ustura si mai rau! mai intai curata-te cu apa apoi da-ti cu crema. orice fel de crema.nivea.sau ce ai tu.

| niNNu a răspuns:

Du-te la farmacie iti va da o crema cu 3 lei si iti trece intr-o zi eu m-am dat pela ora 5 dupmasa si odata inainte de culcare si dimineata abia se mai vedea.

| ralucutsa_9367 explică:

Multumesc Andreea!:*

| Seby_3265 a răspuns:

Herpes, de la deshidratare, sau ai baut dintr'o sticla din care a baut altcineva care avea herpes, sau probabil ca prietenul tau avea herpes si nu ti'a spus si v'ati sarutatno talking oricum, e herpes. Si nu mai pune mana, asteapta sa iti treaca.

| andreealarisa a răspuns:

Buna ralucutza! si mie mi s-a intamplat aceeasi problema.mis e intampla in fiecare an.eu dau cu pasta de dinti, crema de galbenele sau de rostopasca.sau cand eram mica mama imi facea un con din ziar si ardea ziarul pe o farfurie. dupa ce aredea ziarul se facea crema.deci te sfatuiesc sa te dai cu pasta de dinti sau orice crema medicinala de la farmacie.