| anonim_4396 a întrebat:

Sall.am 12 ani.primul ciclu mi s-a terminat sambata seara iar aseara am observat pe chilot pete maronii portocalii.mai devreme iar am observat la fel dar si cu putin rosu. ce s-a intamplat? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primele menstruatii sunt, de obicei, ciudate si neregulate. Probabil continua menstruatie, nu te speria.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa nume nu-mi dau seama. Dupa poza pari barbat. Atunci de unde dracu' ciclu?!

| PrecioussGirl a răspuns:

O sa dureze o vreme pana cand ti se va regla.
poate ani, luni. depinde de organism.
stai lin :*.
eu am avut o perioada cand imi venea de 2 ori pe luna. nu era reglat si de aceea.

| roxutza2010 a răspuns:

Este normal se mai intampla asa pana ce ti se regleaza.Si mie mi s-a intamplat si totul a fost ok.Te sfatuiesc ca dupa ce ti se termina sa continui sa porti protejslipuri pentru a nu te pata.Bafta!big grin

| Lummy a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic, stai linistita...asti la inceput si nu ti s-a regulat.foloseste protej slip-uri.

| SunShineyKidu a răspuns:

Si eu patesc la fel. Dureaza cateva zile. Este normal, stai linistita. Se curata vaginul.Nu este nimic iesit di comun. Toate femeile patesc acest lucru. Poti folosi pentru nu ati murdari chilotii niste tampoane zilnice. Sunt foarte subtiri si se aplica pe chilot. Eu folosesc Discreet. Sper ca te-am calmat. Sunt fericta ca ti-am putut fi de ajutor :*

| Andra2012 a răspuns:

Ti se termina ciclu din aceasta saptamana.

| albinuta17 a răspuns:

Este normal un ciclu se termina in jurul varstei de 50 ani u esti la inceput ai doar 12 ani corpul tau incepe sa se dezvolte,ti se maresc sanii,te ingrasi putin dar e normal, la inceput sunt anumite pete dar in timp va fi normal, poti purta absorbante zilnice iar cand va fi mai abundent iti recomand cele cu aripioare