| dragonballz a întrebat:

Sall am 14 ani practic karate kyokushin si un prieten este in lotul national ce inseamna si cum fac sa intru si eu si a spus ca acum este in cantonament timp de o luna ce mai inseamna si asta funda daca imi explicati cat mai explicit cele douo intrebari.

1. ce inseamna lotul national, si cum fac sa intru si eu.

2. ce inseamna cantonament si cand se fac cantonamente doar atunci cand se apropie un concurs important sau? si cum este in cantonament ati mai fost.cantonament de kyokushin nu de altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| noink a răspuns:

P. S: Si eu fac acelasi sport :
2. Cantonament este ca si un fel de excursie unde te antrenezi, faci examene de centura, kumite si kata. De exemplu cantonament a mare: mergi la mare si faci antrenamente pe plaja, de dimineata, la amiaza si seara.

| AlexOrian a răspuns:

1.Ca sa ajungi acolo trebuie sa fi pregatit si bun, sa nu fi un papa lapte, sa fi barbat!
2.Cantonamentele sunt excursi cu antrenamet ceva mai greu dar si cu distractie, si eu fac acelasi sport si am fost in cantonament:
Eu asa faceam:
trezirea la 6, la 7 alergam pe plaja si faceam exercitii, la 8 mancam, eram acasa pe la 9 si pana la 10 aveam pauza, la 1 aveam masa, de la 1:30 pana la 4 ne odihneam, de la 4 la 6 faceam sport, karate etc., la 7 eram acasa, la 8 aveam masa, la 9 pleacam sa ne distram si veaneam pe la 10:30 si la 10:45-11:00 dormeam, cam greu... dar a fost super!