| dragonballz a întrebat:

Sall am 14 ani practic karate kyokushin si un prieten este in lotul national ce inseamna si cum fac sa intru si eu si a spus ca acum este in cantonament timp de o luna ce mai inseamna si asta funda daca imi explicati cat mai explicit cele douo intrebari.
1. ce inseamna lotul national, si cum fac sa intru si eu.
2. ce inseamna cantonament si cand se fac cantonamente doar atunci cand se apropie un concurs important sau? si cum este in cantonament ati mai fost.cantonament de kyokushin nu de altceva.

1 răspuns:
| Looxxxii a răspuns:

Trebuie sa fii foarte bun ca sa ajungi la nationale.adica se bat cele mai bune echipe de karate.si in cantonamente mergeti unde trebuie in tara sa concurati.