| stangaionut a întrebat:

Sall am 57 kg si stiu daca alergi slabesti acum cu scoala n-am timp da in timpul verii in vacanta de vara in alea 3 luni cat pot da jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

De ce n-ai timp acum din cauza scolii?
Din mesajul tau de mai sus, imi dau seama ca nu prea frecventezi orele de romana.
Poti alerga atunci cand ai romana daca tot nu prea dai pe la ora aia.

| unCalutz a răspuns:

Depinde cat esti de ambitios.
Sa nu ma mananci mult si mai ales dulciuri. Daca mananci multe dulciuri incearca sa le inlocuiesti cu fructe.
Vei slabi cu siguranta in 3 luni si se va vedea.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| andda_2600 a răspuns:

Poti alerga timp de trei luni fara sa ajungi la vreun rezultat. Este foarte posibil totusi sa slabesti, insa incearca (pe cat posibil) sa reduci la jumatate dulciurile si sa mananci putin si des. Pe langa alergat, poti face cateva abdomene dimineata si searathinking Succes :*

| FyfyFrancy a răspuns:

Buna! Poti da jos chiar si 25 kg dar depinde cat de mult alergi! Si eu am avut aceasta problema si am alerga cate 6 km pe zi si am dat jos 30 kg. Sper ca te-am ajutat.

| Inna65 a răspuns:

Pai depinde de unde vrei sa slabesti...
Eu am un var care a avut 105 kilograme si nu a mai mancat paine, asa de multa carne( adica a mancat foarte rar), a mancat fructe etc si acum are 90 de kilograme.
Ai putea da jos in jur de 15-20 de kilograme(daca vrei sa dai jos din burta te sfatuiesc sa faci abdomene)
Sper ca am fost de ajutor! Funda?big grin