| Ally a întrebat:

Sall.as vrea cat mai multe retete naturiste pentru cosuri[pe fata] pe care le poti face usor si repede in casa nu ca cele de pe net cu multe ingrediente greu de obtinut vreau ceva cu putine ingrediente si care sa functioneze, cine le-a incercat vreau pareri. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna. Poti folosi lamaie, aplica cateva picaturi in zonele afectate pentru ca usuca cosurile, eu asa mai imi fac uneori.
am gasit si cateva tratamente cu cate un singur produs :
Coaja de portocala
Tratamentul cu coaja de portocala realizat acasa s-a dovedit a fi foarte eficient in tratarea acneei. Pentru tratament coaja de portocala se rade, se amesteca cu putina apa si se aplica pe zonele afectate de acnee
Castravete
Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.
Usturoiul
Datorita proprietatilor sale antiseptice, usturoiul este folosit de foarte mult timp in tratarea acneei. Astfel, pentru uz extern specialistii recomanda pacientilor cu probleme sa se frece cu usturoi crud pe zonele afectate de acnee, deoarece ajuta la curatarea pielii de cosuri, pete si furunculi.
Pentru uz intern, specialistii recomanda consumarea a 3 catei de usturoi pe zi, timp de o luna. Aceasta cura purifica sistemul sanguin si curata acneea
sper ca te ajuta

8 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru fundita!

| SeNyS a răspuns:

Zynerit.

| Ally explică:

Meriti, ca m-ai ajutat mult...Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite una foarte simpla cand ploua ia niste apa de ploaie si spalate pe fata cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://solutii-naturale.blogspot.com/

| KatVonB a răspuns:

Aplica pe ten, zeama de lamaie, ceai de musetel, infuzie de musetel.Cand te speli pe fata sa folosesti prosop curat. Nu stoarce cosurile, se inmultesc si mai raman si semnehee hee. O sa treaca si ele.

| DexTer a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de "zineryt" - e cel mai bun

| katy_9430 a răspuns:

Din batrinii se spune ca cu urina daca dai pe fata se mai usuca si cu sexul e tot asa trebuie sa ti schimbi singele dar mai este o problema daca esti minora asa este perioada adolescentei si mai tirziu iti trece succes si sanatate