| Alexandra_3484 a întrebat:

Sall! Atunci cand bate puternic vantul, imi lacrimeaza ochii.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Esti sensibila. In liceu ajungeam si eu dimineata lacrimand de la ger (-20, -25 de grade, mers pe jos 20-25 de minute.), dar cu timpul n-am mai avut problema asta. Probabil ca in timp (ceva ani) sensibilitatea pe care o aveam a trecut.
Totusi e bine sa vezi un doctor.

10 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Mie mi se intampla si cand ma uit fiz fara sa clipesc cateva secunde, cand ma concentrez asupra unui lucru, sau cand stau la calculator mai mult timp happy De la vant e normal, ochii au si ei "istemul" lor de siguranta (asta daca nu ai tu deja alte afectiuni descoperite) happy Pupici

| pwp a răspuns:

Si mie cateodata happy

| Dragosgan a răspuns:

Nu esti singurul.la fel si mie.

| silver19 a răspuns:

Ai rinita alergica cu siguranta! du-te la medicu de familie!

| AliceInMordor a răspuns:

Ai ochii sensibili...si mie mi se intampla la fel...

| MariusPopa a răspuns:

Atunci cand iti lacrimeaza ochii fie ca bate vantul fie ca e soare prea puternic su e zapada si e lumina foarte puternica inseamna ca ai ceva probleme cu ochii si trebuie sa mergi la un doctor.
Mai mult ca sigur vei fii indrumata sa porti ochelari de protectie cu lentile heliomate sau in cel mai fericit caz o sa ti se dea niste picaturi sa le pui in ochi.
Indicat ar fi sa merigi totusi la un doctor.

| Kqzu97 a răspuns:

Si eu patesc asa...mai ales cand ma uit fix la un lucru si dupa cateva secunde lacrimez...cred ca intra aerul in ochii se de aceeathinking

| Stephanie_2959 a răspuns:

Pai e normal daca bate vantu. da poate ai probleme cu ochii.mergi la oftalmolog. sper ca te-am ajutat

| JustForLove a răspuns:

Si mie,... dar nu e ceva grav... e o sensibiIitate aparte.

| HatreD a răspuns:

Si mie...
O sensibilitate aparte. Nimic grav.