| bleakk a întrebat:

Am si eu o problema.Imi lacrimeaza ochii deseori,in general,cand casc sau bate vantul, sau uneori cand e lumina puternica.Care ar fi problema, o vizita la oftlamolog sper ca nu s-ar sfarsi cu un rezultat de genul:"Iti trebuie ochelari."

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Mie mi se pare normal sa iti lacrimeze ochii in acele conditii, iti irita ochiul ( sau pentru ca ochii tai sunt obositi din cauza oboselii sau lipsei de somn), dar pentru a fi sigur te sfatuiesc sa te duci la un consult oftalmologic ( si cred ca la toti ne trebuie ochelari la cat de mult stam in fata calculatorului, dar e mai bine sa previi, sa porti ochelari doar la calculator decat sa ii porti mereu).

| Alphawolf a răspuns:

Nu, ai nevoie de o vizita la Biserica si de multe rugaciuni si matanii(tinand cont de categorie).