| me237 a întrebat:

Sall! ce sa fac ca sa nu ma mai stresez? ma stresez ft des si de 1 an m-am ingrasat...de fiecare data cand sunt suparata mananc... ce pot face sa nu ma mai stresez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Buna. Si mie mi se intampla la fel.De ceva timp ma ingras necontrolat. Sa stii ca nu e bine sa mananci atunci cand esti suparata pentru ca mancarea nu se mai digera si devine ca si o otrava pentru corpul tau ( Am citit ). Sa-ti povestesc : Acum ceva timp am fost suparata cam 3 zile, am plans si intr-o seara am mancat o pizza cu foarte multa pofta dupa ce plansesem foarte rau si mult de ma umflasem, si apoi m-a luat cu tremuraturi, mi-era greata si am lesinat. Eu n-am decat 14 ani happy. deci gandeste-te.
Incearca sa te abtii de la mancare cand esti suparata chiar daca ai impresia ca te face sa te simti mai bine. Apoi, poate fi si dereglare hormonala de la medicamente, hrana proasta, stres, lipsa de odihna, etc. Poti intreba si un medic pentru ca deseori alte persoane te pot ironiza si-ti pot spune ca ar trebui sa nu mai mananci, sa slabesti si etc.chatterbox.
Bafta! & Relaxoh go on.

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Mergi la psihiatru pentru o retea de antidepresive.

| MrAngelus a răspuns:

Sexul te scapa de stres.

| alle94 a răspuns:

Daca consideri ca este ceva alarmant, consulta un doctor specialist.